Fr., 25. Juni | Dudince

Hontianska vínna cesta

REGIÓN HONT OTVÁRA SVOJE PIVNIČKY! 1. ročník Hontianskej vínnej cesty ti ponúkne vína z viac ako 22 viníc od Dudiniec po Veľký Krtíš.
Registration is Closed
Hontianska vínna cesta

Čas a miesto

25. Juni 2021, 09:00 – 26. Juni 2021, 22:00
Dudince, 962 71 Dudince-Merovce, Slovensko

Obsah

Rozmanitá vinohradnícka oblasť od Hontu až po Novohrad s vynikajúcimi podmienkami na pestovanie ušľachtilých odrôd vínnej révy sa ukáže v celej svojej kráse – zmes chutí a vôní na 1. ročníku Hontianskej vínnej cesty. Kvalitné vulkanické vinohradnícke plochy na úpätiach Krupinskej planiny sa bedlivo starajú, aby sa tu rodili lahodné pekné vína.

A Vinárske pivničky učupené pod svahmi ukrývajú tieto vinárske poklady Hontu. Ako sa na Jána vynárajú poklady zo zeme, tak sa vínne pivničky Hontu na 2 dni otvoria, aby nabažili zvedavosť i chuťové poháriky okoloidúcich a v plameňoch Jánskej vatry symbolicky spojili hontianske vinárstva. Dávna história i moderné stopy vinárstva na Honte ťa isto vtiahnu do neobyčajnej atmosféry vínnej cesty.

1. ročník Hontianskej vínnej cesty ti ponúkne vína z viac ako 22 viníc od Dudiniec po Veľký Krtíš.

Zoznam zúčastnených vinárstiev:

Vinárstvo Štefko Pivnica u Gunárovcov Pivnica u Ošustov Pivnička u Sľúkov Malé rodinné vinárstvo Mihálik Vínna jaskyňa Hontianske Tesáre Vinárstvo J&J Knápek U Marcela Vinárstvo Urban Husák a Stanko Hanuskovci Pivnica Konkordia Jozef Husák Víno Lauko Rodinné vinárstvo VatraWine Pivnica pod vinohradom Pivnica za prešom

Pivnica u Jozefa Pivnica Ladzany 1749 Víno Sádovský Vinárstvo Hámorský & Matušovič Chrastavá hora Súdovce Wine House 66 Pivnica a penzión István Csernus Winery Vinohrady a Vinárstvo Zsigmond Rodinné vinárstvo Ďurík Chateau Selešťany G.A.-BOR To pravé ríbezľové… Natural Domin & Kušický Rodinné vinárstvo Strelec Pivnica Pramuka

Zdieľať