Mi., 01. Sept. | Dudince - kúpele

KINO KL Diamant - Na značky!

Slovenský koprodukčný film je letnou novinkou tohto roka
Registration is Closed
KINO KL Diamant - Na značky!

Čas a miesto

01. Sept. 2021, 19:00
Dudince - kúpele, Kúpeľná 107, 962 71 Dudince-Dudince - kúpele, Slovensko

Obsah

Na každom jednom záleží! Dokumentárny film Na značky! režisérky Márie Pinčíkovej je filmom o radostiach a strastiach Sokolov odhodlaných vytvoriť z nedokonalých jedincov dokonalý celok.

Praha, júl 2018. Pätnásťtisíc žien a mužov všetkých generácií sa stretáva na jednom mieste, aby zacvičili veľkolepé masové choreografie. Všetci sú súčasťou Sokola, hnutia, ktoré pred takmer stošesťdesiatimi rokmi vzniklo s cieľom rozvíjať pomocou telocviku a jeho verejnej prezentácie národnú uvedomelosť, kultúrnosť a demokratické hodnoty. Sokol sa stal – a je ním dodnes – synonymom komunitnej vzájomnosti.

Film Na značky! sleduje dvoch protagonistov na ich ceste za vytúženým cieľom. Mladý cvičenec Radek nesie na svojich pleciach nielen svojich sokolských bratov, ale aj neľahké bremeno dospievania. Tréner Mirek má za úlohu dať dohromady hlavnú skladbu Všesokolského zletu.

Termín vystúpenia sa blíži a introvertný Radek i rázovitý Mirek sa spolu ostatnými cvičencami a organizátormi ocitajú vo víre organizačných zmätkov, v ktorých sa zrkadlí nielen étos sokolského bratstva, ale i všetky odtiene ľudskej povahy.

RÉŽIA: Mária Pinčíková

SCENÁR: Jakub Medvecký, Mária Pinčíková

REŽIJNÁ SPOLUPRÁCA: Duc Vit Duong, Jaroslav Kratochvíl, Miro Remo, Juraj Šlauka

VO FILME VYSTUPUJÚ: Věra Bicanová, Emília Fialová, Anna Jurčičková, Vojtěch Kohoutek, Barbora Korecká, Radoje Korecký, Kateřina Lencová, Martin Liška, Viera Miklášová, Vincent Peterka, Petr Svoboda, Anežka Valentová, Miroslav Vrána, Jozef Zedník

Film vznikol v koprodukcii s RTVS - Rozhlas a televízia Slovenska a spoločnosťami Magic Lab a Studio BEEP.

Realizáciu a distribúciu filmu podporil Audiovizuálny fond v spolupráci so Slovenským plynárenským priemyslom a.s.

Predaj vstupeniek a viac informácií : recepcia KL Diamant

Vstupné: 5 €

Zdieľať